Весна у вазі
За вікном зима, а гілки у вазі суцільно покриті свіжими листиками і яскравими квітами радують нас. Як приємно вдихнути їхній свіжий аромат. Здається - весна прийшла до нас у гості. Щоб зробити собі таку приємність, не так вже і багато потрібно часу та сил.
Для зимової та ранньої весняної вигонки можна брати гілки дерев і чагарників, що квітують навесні, а також випускають запашне листя або симпатичні сережки. Адже зачатки квітів і листя вже до середини зими повністю сформовані в бруньках цих дерев і чагарників. Це багно, декоративні яблуні, черемшина, абрикос, смородина, обліпиха, бузок, вишня та інші.
Принесені з морозу гілки спочатку покладіть на кілька годин у прохолодне місце для відтавання й акліматизації. Гілки, що зігрілися, промийте свіжою водою, і видаліть внизу зайві пагони. Зробіть свіжий косий зріз, а також розщепіть нижні кінці гілок по довжині приблизно на 5 см. Потім помістіть їх у вистояну воду в гарній вазі або глечику у світле, прохолодне (до 20°С) з підвищеною вологістю повітря місце. В умовах сухого повітря бруньки можуть висохнути, так і не розкрившись. Добре підійде для цього місце на підвіконні, біля самого скла. Якщо в приміщенні занадто низька вологість повітря, то обприскайте гілки й помістіть всю вазу у великий прозорий поліетиленовий пакет, що одночасно пропускає світло та зберігає високу вологість повітря для бруньок. Пройде небагато часу й такі гілочки оживуть.
А щоб швидше це відбулося потрібно поставити їх у теплу, майже гарячу воду з деякими добавками, що поліпшують зовнішній вигляд квітів і листя. Наприклад, додайте у воду з гілками кілька крапель нашатирного спирту, або цукор (3%-вий розчин прискорює вигонку й поліпшує колір квіток форзиції та бузку, а 1%-вий - листя берези й черемшини). Останнім також корисний 0,01%-вий розчин лимонної кислоти.
Повне мінеральне добриво для кімнатних рослин (2 г на 1 л води кімнатної температури) прискорить вигонку будь-яких гілок у воді. При використанні добрива потрібно щодня підливати у вазу чисту воду до початкового рівня. Воду у вазі з гілками варто міняти на свіжу раз на тиждень.
Розкриття квіткових і листяних бруньок на гілках у воді відбувається у різних рослин у різний термін. У форзиції, ліщини й осики бруньки розкриваються дуже швидко - протягом декількох днів або тижня. В інших - набагато повільніше: 2-3 тижні (вишня, магнолія, слива, алича, черемшина, смородина та ін.). У цілому, ті рослини, які розпускають листя та квіти раніше в природі, розкриваються раніше і при вигонці у воді.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6334 |
|
© Газета Домовик 2012-2023