Дряква з острова Кіпр

13 листопада 2013

Батьківщина цієї прекрасної рослини - острів Кіпр. Іноді її називають дряква, але це смішне ім'я їй зовсім не підходить. 

У цикламена маса достоїнств. По-перше, він - довгожитель, може рости у вас 20-25 років, за умови, що за ним правильно доглядають. По-друге, починає квітувати пізно восени і готовий радувати вас квітами всю зиму.

Крім того, його можна розмножити в домашніх умовах, цикламен - самопильна рослина. Для кращого запилення потрясіть злегка квітку з дозрілим жовтим пилком. Приблизно через 3-3,5 місяці плодоніжка з майже дозрілою коробочкою почне повільно нахилятися до землі. Зберіть і посійте дозріле насіння. Прикрийте горщик тонким аркушем паперу, що пропускає воду. Воно проросте при температурі +15°С через місяць. Як тільки з'являться паростки, папір зніміть. При весняному пересадженні сіянців бульбочки прикривають землею наполовину. Молоді цикламени починають квітувати через 15 місяців.

Найбільше цикламен страждає в кімнаті від надлишку тепла. Для нормального росту та цвітіння йому достатньо +6...+8°С.

МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ

У кімнаті горщик з цикламеном розміщають у найбільш холодному місці, наприклад, між рамами вікна з яскравим світлом, але без прямих сонячних променів. Узимку тримають на дуже світлому місці з температурою 12-14°С.

Порада: щоб зменшити температуру, огородіть частину підвіконня ширмою з плівки або помістіть рослину в сухий акваріум.

ПОЛИВ

Квітучі рослини поливають рівномірно, не допускаючи пересушування або перезволоження, намагаючись не потрапляти на бульби. У період спокою полив скорочують, не доводячи до повного пересушування земляної грудки. Під час укорінення поливають рідко. Переважнішим є полив з піддона.

ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯ

Час від часу до появи бутонів рослину потрібно обприскувати, а після появи бутонів обприскування припиняють.

ДОГЛЯД

У період спокою цикламени поливають зовсім рідко. Взагалі, на період спокою горщики краще винести в сад, лоджію або на балкон і поставити в захищеному від сонця місці. На початку осені бульби потрібно внести в приміщення та пересадити. Тепер можна поставити горщик з бульбою у світле прохолодне місце, але поки не відбудеться вкорінення, поливайте рослину рідко. Потім полив поступово збільште. З розвитком листя до початку цвітіння підживлюйте кожні два тижні повним мінеральним добривом (1 г/л).

ПЕРЕСАДЖЕННЯ

З початком росту нового листя рослину пересаджують у широкий посуд у ґрунтову суміш з листяної землі, перегною, торфу та річкового піску (3:1:1:1).

МОЖЛИВІ ТРУДНОЩІ

Жовтіє листя, квітки міцні та здорові - тепле сухе повітря, цикламен погано переносить температуру вище 17°С, інші причини - недостатній полив, пряме сонячне світло

Загибель рослини, квітконіжки та черешки листя м'які і гниють - перезволоження ґрунту, особливо при поливі зверху - ніколи не лийте воду на бульбу.

Недовгий період цвітіння - занадто висока температура, неправильний полив і сухе повітря.

Деформоване маленьке листя - цикламеновий кліщик.

Грізні хвороби цикламенів - чорна ніжка і судинне зів'янення, які викликаються грибками. Щоб запобігти чорній ніжці, потрібно ретельно дезінфікувати ґрунт і ємкості для квітів. Причина судинного зів'янення - підвищена температура повітря.

ЦІКАВІ ВІДОМОСТІ

Не можна поливати цикламен зверху. На кореневище, бутони та черешки листя вода не повинна потрапляти. Найкращий спосіб - полив через піддон. Улітку рослину поставте в тінь, полив скоротіть до одного разу на тиждень.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5771 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс