Плющ восковий. Чим цікавий і як за ним доглядати?

2 жовтня 2013

Плющ восковий, або хойя - досить цікава кімнатна рослина, начебто невибаглива, але потребуюча деяких тонкостей у догляді, ось про нього й поговоримо.

Хойя - рослина зі сланкими або кучерявими пагонами, вічнозелена. Листя жорстке, м'ясисте, зверху начебто покрите воском, на світлі блищить. Квітує плющ восковий чарівними «зірочками», зібраними в парасольки. Квіти бувають різноманітних відтінків - повністю білі, жовтуваті із червоною окантовкою, цілком жовті, ніжно-рожеві.

Розмножується хойя легко. Для цього живець з двома парами листя потрібно прикопати в невисокий горщик із сумішшю торфу і піску. У хойї листя на стеблинці росте, як правило, строго парами, симетрично розташовуючись по довжині всього пагона. Після того як плющ пустить кілька пагонів, його потрібно пересадити в інший горщик поглибше - близько десяти сантиметрів висотою.

Багатьом хойям підійде ґрунтова суміш наступного складу: 1 частина перліту або вермикуліту; 1 частина дрібного керамзиту; 1 частина моху-сфагнуму або торфу; 2 частини звичайного ґрунту для рослин.

Особливість плюща воскового в тому, що це «категорично» домашня рослина - вона не любить, коли її виносять на вулицю, навіть коли тепло і на відкритому повітрі гарна погода. 

Незважаючи на нелюбов до зовнішнього проживання, хойя дуже любить світло і тепло. Влітку квітка, якщо поставити її на сонячне підвіконня, бурхливо пускає нові пагони, вони починають рости прямо на очах. Але все-таки хойю краще захищати від прямих сонячних променів в особливо спекотну погоду.

Ще одна деталь у плані догляду: ця рослина любить воду, влітку її варто поливати дуже рясно. Звичайно, це не значить, що квітка повинна постійно «плавати» у болоті, але земля не повинна бути сухою. Узимку хойя теж не любить, щоб земля висихала повністю, але поливати її потрібно рідше.

Хойя не любить пересаджування, це варто робити, коли виникає гостра необхідність, наприклад, якщо квітці стало зовсім тісно в горщику. Рекомендується намагатися пересаджувати хойю не частіше чим раз на три роки. 

Рослина ця складається зі сланких пагонів, досить міцних і гнучких, що дає великий простір фантазії, як її оформити. Можна застромити в горщик кілька високих паличок і поступово як би «намотувати» на них пагони в міру їхнього росту. Красиво, коли плющ стоїть на високій шафі і униз спускається «копиця» гілок. А можна заплести всі пагони в хитромудру кулю і закріпити чимось зверху - теж дуже оригінально і красиво. Гілки хойї, як уже згадувалося, гнучкі й одночасно міцні, так що будь-яке оформлення квітка переносить спокійно, пагони не поламаються.

Цвітіння починається в середині літа і буде тривати, поки на вулиці тепло та сонячно. Квіти просто незвичайно гарні – п’ятичасткові зірочки, зібрані в гарний пучок. А як вони пахнуть! Квіти хойї поширюють чудовий аромат перші пару днів, коли розпустяться, потім запах поступово зменшується. Ще кілька днів гарні суцвіття радують око, потім починають в'янути. Але не варто засмучуватися, їм на зміну з'являться нові суцвіття.

Обривати квітки, коли вони почнуть в'янути, не можна, краще дочекатися, коли «парасолька» повністю засохне і відпаде сама. Це тому, що обриваючи вмираючі квіточки, ви можете ушкодити пазуху, звідки вони виросли, але ж наступним літом з того ж місця повинні вирости нові! 

Застереження: хойя отрутна, причому отрутні у неї всі частини - і гілки, і листя, і гарні квіточки. Тому, якщо у вас вдома є тварини, що мають звичку пробувати на смак ваші рослини, або маленькі діти, поставити хойю потрібно в абсолютно недоступне місце як для перших, так і для других. При неможливості дотримуватися цієї умови доведеться від цієї квітки відмовитися.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 10842 Подобається: 2 | Не подобається: 1  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс