Питний режим для розсади: в який час доби краще поливати рослини
Виявляється, правильно організований питний режим важливий для рослин не менше, ніж тепло, світло і якісний субстрат. При неправильному підході до поливу саджанці можуть зів'янути, пожовтіти і навіть загнити або висохнути. Щоб цього не сталося, треба всього лише виділити пару хвилин і прочитати дану статтю.
Частота, час, спосіб поливу і склад води — все це впливає на зростання сіянців.
КРАЩИЙ ЧАС ДЛЯ ПОЛИВУ РОЗСАДИ
Розсаду рекомендують поливати пізно ввечері або вранці в той час, коли сонце не дуже активне. Дотримуйтесь цього правила у всіх випадках:
- коли вирощуєте розсаду в домашніх умовах;
- в теплиці;
- у відкритому ґрунті.
Агротехніки радять приступати до поливу через 2 години після сходу сонця або за 4-5 годин до його заходу.
ПИТНИЙ РЕЖИМ ДЛЯ РОЗСАДИ РІЗНИХ КУЛЬТУР
Загальне правило, як часто необхідно поливати розсаду:
- До появи сходів ґрунт зволожують раз на добу за допомогою пульверизатора.
- Як тільки насіння почне проростати, поливають раз у 2-3 дні.
- Коли побачите 2-3 справжніх листочки, поливайте раз в 3-7 днів.
Режим залежить від виду культури. При цьому стежте, щоб земля не була сухою.
Однак треба знати, що у кожної рослини свій розпорядок поливу.
Відомості про найпоширеніші овочеві культури.
• Помідори, перці, баклажани
До проростання насіння обприскують один раз в день за допомогою пульверизатора.
Сходи поливають 2 рази в тиждень.
Після розсаджування — раз на тиждень. Орієнтуємося на зволоженість ґрунту або субстрату. Земля повинна бути завжди помірно вологою.
• Огірок
Після виходу паростків поливають раз на добу. При появі листя міняємо режим: рідше, але води вносимо більше, щоб земля добре наситилася. Ґрунт завжди повинен бути добре зволоженим, але перезволоженість небажана.
• Капуста
Поки паростки не видно, кожен день зрошуємо землю. Сходи вийшли — не допускаємо підсихання ґрунту. Підтримуємо ґрунт помірно зволоженим.
Розсаді, вирощуваній на підвіконні, завжди потрібен зволожений субстрат.
Інакше рослина сповільнить зростання. Подбайте про дренаж, щоб зайва волога пішла, і саджанець не загнив.
ЛЮБИТЕЛЯМ ТОРФ'ЯНИХ ГОРЩИКІВ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ
Якщо саджанці сидять в торф'яних горщиках, субстрат може швидко пересихати. Щоб попередити таку проблему, поставте горщики в піддон з водою і оберніть їх плівкою (крім дна). Вода буде вбиратися субстратом з дна, а той, своєю чергою, віддавати її рослинам.
Питання: чи важливо, скільки води в піддоні?
Відповідь: так, важливо. Якщо її забагато, субстрат може запліснявіти. Щоб волога повністю вбралася, повинно вистачити 15-20 хвилин. Надлишки виливаємо.
ЯК ПОЛИВАТИ ПІСЛЯ ПІКІРОВКИ
Після появи двох справжніх листків, приступають до пікіровки рослин (пересадці в індивідуальні ємності). Деякі овочівники поливають розсаду за 2 дні до заходу, щоб земля була пухкою і нев'язкою. Сіянці висаджують в зволожений ґрунт.
Універсальне правило для більшості видів овочевих культур: молоді рослини поливають на 4-й або 5-й день після пікіровки. Потім орієнтуються на стан ґрунту: чи достатньо вологи чи ні. Ґрунт завжди повинен бути помірно вологим.
Перед висадкою саджанців на постійне місце їх рясно поливають.
Після пересадки в режимі поливу робимо перерву на 5-6 діб. Відкриємо таємницю: у пошуках води коріння почне розростатися на всі боки.
СЕКРЕТНИЙ РЕЦЕПТ ВОДИ
Холодна вода з-під крана для поливання не годиться. Найкориснішою для рослин вважається дощова і тала вода. Вона має особливу структуру, позитивно впливає на рослини і рясність врожаю.
Якщо немає можливості дістати сніг або лід, талу воду можна отримати, не виходячи з дому. Заморожують звичайну водопровідну воду в пластиковій ємності в морозилці. Згадуємо шкільний курс фізики: вода при замерзанні розширюється, тому резервуар до країв не наповнюємо.
Коли побачите, що більша частина рідини замерзла, переходимо до наступного етапу виробництва диво води. Рідину, що залишилася зливаємо (там осідають різні домішки), лід ставимо в тепле місце. Нехай тане природним шляхом.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2464 |
|
© Газета Домовик 2012-2023