Закидати сніг у теплицю – користь або порожня витрата часу?

28 січня 2021

Недосвідченому городникові може здатися, що закидати сніг у теплицю взимку – повний абсурд. Дійсно, навіщо? Рослин там нема, а виходить, і захищати від морозів нічого не треба. А ґрунт точно зиму як-небудь переживе. Але ключове слово тут – «як-небудь».

Справа в тому, що ґрунт у теплиці по своїх властивостях й змінам, що відбуваються в ньому, відрізняється від відкритого ґрунту. І на це саме впливає постійне знаходження землі під «ковпаком». Тому вона більше потребує уваги, чим ґрунт поза теплицею. Але як із цим пов’язаний сніг? Давайте розбиратися.

НАВІЩО КИДАЮТЬ СНІГ У ТЕПЛИЦЮ

Помилкова думка про те, що ґрунт у теплиці змерзнути не може, сформована цілком безперечним фактом щодо температури, яка усередині теплиці завжди вище, чим за її межами. Але це стосується температури повітря, а не ґрунту. Тому що якби ґрунт у неопалюваній теплиці не промерзав й взагалі не охолоджувався, то всередині теплиці цілий рік можна було б вирощувати сільськогосподарські культури. Але таке можливо тільки в теплицях, що обігріваються.

Що відбувається із землею в теплиці взимку? Волога з неї продовжує випаровуватися, укриття немає, ґрунт поступово стає усе щільніше й сильно твердне. Під час промерзання, крім шкідливих комах і бактерій, також гинуть і корисні мікроорганізми, і тим самим зменшується й родючість ґрунту.

Що дає сніг тепличному ґрунту? Сама очевидна відповідь – втрачену вологу. Але крім цього, він ще створює для землі захист від промерзання й ерозії, а також допомагає не розгубити корисні елементи. Крім цього, сніг має здатність сповільнювати хімічні процеси в ґрунті.

ЯК ПРАВИЛЬНО ЗАКИДАТИ СНІГ У ТЕПЛИЦЮ

Якщо снігу поки випало небагато, а синоптики обіцяють у найближчому майбутньому настання морозів, акуратно зберіть сніг з доріжок, намагаючись разом з ним не зачерпувати землю. Стряхніть сніг з дахів будівель на своїй ділянці, у тому числі й з поверхні самої теплиці. Особливо це важливо, якщо теплиця виконана з матеріалів, що легко гнуться.

Забезпечуючи тепличні грядки снігом узимку, не перестарайтеся з його об’ємом: на грядках не повинні утворюватися замети. Оптимальний варіант – шар снігу товщиною 30 см. Інакше навесні вам потрібно буде з таким же ентузіазмом вигрібати його з теплиці, оскільки під товстим шаром ґрунт буде прогріватися набагато повільніше, а виходить, висадження розсади доведеться перенести на більш пізній час.

Важливо! Обсяг снігу, який ви маєте намір накидати усередину теплиці, обов’язково повинен бути «погоджений» з рівнем залягання ґрунтових вод. Якщо він високий, то шар снігу слід зменшити, щоб навесні грядки не «поплили».

НА ЗАМІТКУ

Потала вода по наявності корисних властивостей значно перевищує водопровідну. Тобто сніг, поміщений на тепличні грядки взимку, по весні не тільки збереже мікрофлору ґрунту, але й допоможе посадженим туди рослинам швидше розвиватися.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2434 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс