Краплинний полив із пляшок
У спекотну й суху погоду рослини приречені на боротьбу зі спрагою й виживання. Полив із цебра або поливалки не тільки трудомісткий, але ще й не завжди корисний для рослин: ґрунт після такого поливу стає щільним, береться кіркою. Досвід городників показує, що одним з найефективніших способів поливу є краплинний.
Але не завжди й не скрізь є можливість прокласти труби й шланги для крапельки. Тоді в хід іде обладнання для краплинного поливу з підручних матеріалів, які врятують городину і квіти в спекотний період.
ЩО ТАКЕ КРАПЛИННИЙ ПОЛИВ
Ідея дозованого зрошення з’явилася з метою економії води в місцях з обмеженими водними ресурсами. Сьогодні краплинний полив застосовується всюди й полягає в раціональному збагаченні рослин вологою. Метод не розмиває родючість верхнього шару, підтримує вологість ґрунту й блокує утворення твердої кірки. Принцип заснований на спрямованій подачі води безпосередньо до коріння. Може розташовуватися на поверхні або закопуватися в родючий шар.
КРАПЛИННИЙ ПОЛИВ ІЗ ПЛАСТИКОВИХ ПЛЯШОК
Існує безліч конструкцій для автоматичного поливу, для яких необхідне придбання спеціальних шлангів та інших пристосувань. Розглянемо економічний варіант, доступний кожному. Використовуючи пластикові пляшки можна забезпечити спрямоване надходження вологи до рослин на кілька днів.
МІНІ-СИСТЕМА ДЛЯ КРАПЛИННОГО ПОЛИВУ ІЗ ПЛЯШОК
Для обладнання краплинного поливу нічого купувати не потрібно. У кожного найдеться кулькова ручка з використаним стрижнем і пляшка із пластику. Стрижень у конструкції буде виконувати функцію крапельниці. Для цього потрібно витягти пишучий вузол і промити бензином залишки пасти усередині стрижня. Підготовлену трубочку потрібно з однієї сторони закупорити. Для заглушки підійде сірник, дерев’яна тріска, зубочистка. Відступивши від закупореного кінця 3-4 мм, зробіть маленький прокол за допомогою звичайної голки. Після першого випробування визначається необхідність подальшого розширення отвору.
Ціль отриманого пристосування – це нормоване надходження води, якого вистачає на зволоження потрібної ділянки. Цей процес повинен бути відрегульований так, щоб надходження співвідносилося з усмоктуванням. Інтенсивна подача буде поширюватися на сусідні ділянки, на яких немає рослин, і волога буде витрачатися дарма.
Звичайно для ємностей півтора-два літри прийнятним розміром є прокол, відповідний до половини діаметра самого стрижня. Коли відрегульований струмок подачі, отвір слід обробити герметиком.
Є кілька способів монтажу стрижня й установки.
Перший спосіб. Використовується пляшка з відрізаним денцем. Гарна подача води буде здійснюватися при створенні отвору для стрижня в зоні «плічок» пляшки. Бажано вибирати місце не біля горлечка, а трохи вище. Підготовлена пляшка закривається щільно пробкою й установлюється горлечком у ґрунт. Таким чином, вода буде крапельно зрошувати обране місце.
Другий спосіб. Установка пляшки проводиться звичайним образом – на денце. Перед цим, відступивши від дна 20-25 мм, потрібно проробити отвір. Вставлений стрижень герметично закріплюється, пробка відкручується й видаляється. Наповнена водою ємність розміщається під кожною рослиною. Важливо переконатися у надходженні води (почала капати).
ЯК РОЗРАХУВАТИ ЧАС ЗВОЛОЖЕННЯ
Тривалість роботи вашої установки буде залежати від розміру отвору в стрижні, якості ґрунту, погоди й літражу ємності. Усереднені показники допоможуть зробити приблизний розрахунок. За п’ять-шість хвилин зазвичай йде десять крапель. Таким чином, 1,5 літрова пляшка буде зрошувати протягом 4-5 діб. У посушливі, спекотні дні випаровування буде відбуватися більш активно і строк роботи не перевищить 4 днів.
СПРОЩЕНИЙ ВИД КРАПЛИННОГО ПОЛИВУ ІЗ ПЛЯШКИ
Можна обійтися без стрижня, що помітно спростить конструкцію. У дінцеві пляшки, для забезпечення припливу повітря, робиться невеликий отвір. Досить проткнути гарячою голкою пластик, щоб діаметр отриманої дірочки не перевищував пів міліметра. Чим більше розмір, тим сильніше буде стік води.
Наповнену пляшку встановлюють, без кришки, нагору дном поруч зі стеблом. Важливо в процесі установки не пошкодити коріння рослини, забезпечити стійкість і переконатися, що горлечко не потрапило на камінець і не забилося ґрунтом.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2147 |
|
© Газета Домовик 2012-2023