Червоний перець на службі у здоров’я

3 квітня 2020

Багато хто знає, що гостру їжу слід забрати з раціону при захворюваннях шлунка, травного тракту, тому що вона може викликати погіршення самопочуття, і навіть провокувати виникнення виразок. Але останні дослідження показали, що активний компонент гіркого перцю – капсаїцин, навпаки, перешкоджає виразці слизової оболонки, і поліпшує рубцювання виразки.

Учені з’ясували, що дія капсаїцина допомагає знижувати надлишок соляної кислоти, поліпшує виділення захищаючого слизу, нормалізує кровопостачання слизових стінок шлунка. У любителів червоного перцю, виразки зустрічаються набагато рідше, чим у тих, хто не любить гострого.

1. ЗНИЖУЄ РИЗИКУ СМЕРТІ

Проведені наукові дослідження встановили, що червоний перець здатний знижувати ризик смерті від різних причин, на 36%. Приймаючи поправку на нездоровий спосіб життя й наявні захворювання – на 13%. На першому місці стоїть ймовірність летальних випадків від інсульту, серцевих патологій і судинних проблем.

2. ВПЛИВАЄ НА МУСКУЛАТУРУ

Велике значення має вплив активної речовини перцю на фізичну активність. Це пов’язане з тим, що капсаїцин викликає підвищену секрецію гормону адреналіну. У здорової людини при прийманні 150 мг капсаїцина за годину до занять спортом, значно підвищується показник спалювання жиру протягом тренувальної програми. Тому що ця речовина здатна стимулювати вироблення м’язового білка, то воно активує ріст м’язової маси.

3. ПІДВИЩУЄ СИЛУ Й ВИТРИВАЛІСТЬ

Проведені випробування на мишах показали, що вживання капсаїцина активує вироблення мітохондрій – силових центрів кліток, які виробляють більшу частину енергії в організмі. Крім цього, речовина позитивно впливає на утворення повільних м’язових волокон, які відрізняються низьким рівнем стомлюваності. Тривале вживання капсаїцину дозволяє значно підвищити загальну витривалість організму, сприяє розростанню й збільшенню числа мітохондрій.

4. ВИДІЛЕННЯ ТЕПЛА

Уживання пекучого перцю сприяє посиленому термогенезу – виробленню тепла організмом у холодну пору року або при низьких температурних умовах. Капсаїцин збільшує теплотворення, яке стимулюється процесами обміну речовин і допомагає збільшити згоряння ліпідних кліток.

5. СПАЛЮВАННЯ ЖИРУ

При проведенні дослідження впливу капсаїцина на добровольцях у ході експерименту з’ясувалося, що при щоденному вживанні дози в 6 мг протягом 3 місяців, капсаїцин сприяв зниженню вісцерального жиру, але незначно – усього на 500 г. Учені помітили, що вплив капсаїцина на організм залежить від генетичної схильності. Крім цього, активна речовина червоного перцю значно знижує показники лептину й інсуліну. Досліди в лабораторних умовах виявили активне придушення капсаїцином ліпоцитів – клітин, які накопичують у собі жирові запаси.

6. ПЕРЕШКОДЖАЄ НАБОРУ ВАГИ

Від 6 до 10 г пекучого перцю здатні пригнічувати апетит не тільки перед одним, але й перед наступними прийомами їжі. Ця здатність відмінно допомагає знизити кількість уживаних калорій і перешкоджати переїданню. Проведені дослідження підтвердили, що 750 мг капсаїцина скорочує масу з’їденої їжі на 8%. Експерименти на мишах показали, що при їхній годівлі їжею з великою кількістю жиру, якщо до їжі додавали капсаїцин, то миші не набирали вагу.

7. ЗДОРОВ’Я СУДИН

Уживання червоного перцю збільшує показник білків, особливо важливих для здоров’я судин і правильного метаболізму. За допомогою капсаїцину можна перешкоджати розвитку атеросклерозу судин, стимулювати повернення надлишку холестерину із клітинних структур у печінку й виведення його з організму із умістом кишечнику.

8. ПОЛІПШУЄ ФУНКЦІЇ ПЕЧІНКИ

Активна речовина гіркого перцю позитивно впливає на працездатність клітинок печінки. Експерименти на тваринах підтвердили, що капсаїцин сприяв відновленню клітинних структур, але не впливав при фіброзному ураженні – коли тканини печінки замінялися на грубі рубцеві. Ефективність перцю може знижуватися від прийому деяких лікарських засобів.

9. ЗНИЖУЄ ТИСК

Уживання гострих і пекучих продуктів знижує тягу до солоної їжі. Тим самим, зменшується її кількість і збільшується виведення рідини з організму. Тобто, хоча й побічно, капсаїцин сприяє зниженню артеріального тиску.

10. ВІДНОВЛЮЄ КИШКОВУ МІКРОФЛОРУ

Пекучий перець відновлює слизову оболонку й мікрофлору кишкового тракту. Він у багато разів збільшує кількість бактерій, які мають захисні властивості, знижують запальні захворювання й поліпшують обмін речовин.

11. ВПЛИВАЄ НА НЕРВОВУ СИСТЕМУ

Капсаїцин в організмі діє як антиоксидант. Він допомагає попередити ушкодження нейронів головного мозку, нормалізує метаболізм. Крім цього, він поліпшує стан при нейродегенеративних процесах – повільно прогресуючих, генетичних або придбаних патологіях нервової системи.

12. ВПЛИВАЄ НА ПУХЛИНИ

Лабораторні дослідження показали, що присутність капсаїцину прискорює загибель ракових клітин. Крім цього, замічена здатність речовини, сповільнювати розвиток деяких новотворів. Уживання червоного перцю може допомогти знизити процеси запалення й захищати організм від виникнення пухлин.

Для людей дуже велике значення має, що активна речовина червоного перцю навіть у невеликих кількостях, виявляє помітний позитивний ефект на метаболізм, сприяє посиленому виробленню тепла, поліпшує стан м’язової тканини при придушенні апетиту. Капсаїцин, у комплексному застосуванні з іншими речовинами, здатний знижувати вагу й підтримувати його на здоровому рівні. Але, надлишкова кількість перцю може викликати різні проблеми в серцево-судинній системі, сприяти ризику раку шлунка (тільки невеликі дози захищають від раку).

Крім червоного гострого перцю, такий самий вплив мають і багато продуктів - часник, перець, хрін, гірчиця, імбир і інші.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2485 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс