Як використовувати мандаринові шкірки

10 січня 2020

Під час Новорічних свят більшість із нас, за традицією, купують мандарини й апельсини до святкового столу. А от, шкірочки від них, як правило, викидають. А даремно! Для справжніх городників це найцінніша сировина, яку можна з величезною користю застосувати на своїй ділянці.

ЧИМ КОРИСНІ ШКІРКИ ЦИТРУСОВИХ?

У шкірці цитрусових (апельсини, мандарини й т. ін.) міститься величезне число вітамінів групи А,С, Е. Шкірка багата різними ефірними оліями й флавоноїдами.

У шкірці містяться корисні мікроелементи, такі як: калій, фосфор, натрій та інші. От таке джерело корисних речовин міститься в шкірці цитрусових. Кірки можна використовувати, як у свіжому виді, так і в сушеному.

З кірок готують різні настої й підгодівлі для городу. Сушені скоринки можна подрібнювати й вони не займуть багато місця у вашій квартирі, а в сезон принесуть багато користі на вашій садовій ділянці. І ще один приємний бонус - сушені скоринки у квартирі залишають приємний аромат і створюють атмосферу затишку й тепла, так що викидати їх у смітник не треба.

Для тих, хто не знає сферу застосування цитрусових скоринок на дачній ділянці, приведемо способи їх застосування. Отже:

1. ЗАСТОСУВАННЯ, ЯК ДОБРИВА

Найпростіший спосіб застосування шкірок цитрусових, це добриво ґрунту. Скоринки закопують у ґрунт на глибину приблизно 5-7 сантиметрів. Згодом вони там розкладаються й насичують ґрунт корисними мікроелементами. Азотисті з’єднання, які шкірки віддають у ґрунт, сприяють прискореній схожості рослин і поліпшеному розвитку згодом.

2. ДОДАВАННЯ В КОМПОСТ

Не хочете нічого робити, поліпшіть стан компосту, додайте шкірки цитрусових туди. Тому що цитрусові мають підвищену кількість ефірних олій, багато шкідливих бактерій і комах покинуть компостні купи. Деякі городники відзначають, що при значному додаванні в компост апельсинових і мандаринових кірок, у компостних купах у зимовий час не заводяться миші.

3. НАСТІЙ З ШКІРОК ЦИТРУСОВИХ ПРОТИ ШКІДНИКІВ

У шкірках цитрусових міститься особлива речовина лимонел, вона є смертельною отрутою для деяких шкідників. При ураженні рослин такими шкідниками, як трипси, попелиця, кращим засобом для боротьби з ними є настій мандаринових кірок.

4. КІШКИ НЕ ЛЮБЛЯТЬ ЗАПАХ ЦИТРУСОВИХ

У всіх, напевно, траплялося, що кішки свої або сторонні потоптали грядку. От із цією неприємністю допомагають упоратися шкірки цитрусових. Їх можна розкласти на грядці, прикопавши трохи землею, можна полити грядку настоєм із цих шкірочок або посипати землю здрібненими в порошок шкірками цитрусових.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2137 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс