Чи можна отримати з деревної тирси добриво?

3 жовтня 2018

Незамінне органічне добриво, звичайно ж, гній. Але далеко не всі можуть його сьогодні роздобути. Як же бути в цьому випадку? Деякі наші читачі запитують, а чи можна замінити гній звичайною тирсою?

Очевидно, що дехто вже чув про те, що тирсу давно використовують тепличні комбінати. Там її застосовують як матеріал, що розпушує, для ґрунтів. Однак для невеликих присадибних ділянок тирса без попередньої підготовки є малозастосовною. Через те, що для рослин вона не може бути джерелом живильних речовин. Це, у першу чергу, усього лише матеріал, що поліпшує основні властивості ґрунту, але може й різко знизити його родючість. Справа в тому, що бактерії, які розкладають тирсу, починають поглинати азот, доступний рослинам.

Тому перед тим, як вносити тирсу, вона має 2-3 місяці вилежатися. Тоді атмосферні опади та інші природні фактори викличуть її первинне розкладання. Після цього її можна готувати до внесення в ґрунт. Перед закладкою в компостну купу тирсу воложать водою або, що ще краще, гнойовою рідотою, розведеними водою кухонними відходами. А щоб процес ішов ефективніше, у такі компостні купи додають листя, залишки рослин і землю (2-3 відра на 1 куб. м).

Якщо компоненти сухі, при закладці їх треба зволожити (вологість маси має бути в межах 45-55%). Вапнувати обов'язково. А от у яму закладати компост не варто - він може закиснути. Компост треба перелопачувати і при необхідності воложити.

Компост дозріває за 1-2 місяці і стає прекрасним органічним добривом для будь-якого типу ґрунтів. Таке добриво здатне не тільки значно поліпшити структуру ґрунту, але і зробити його повітро- і водопроникним.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2436 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс