Починаючим городникам на замітку: збираємо гарбузи
Наука стверджує, що одні овочі краще забирати раніше, інші тримати до самого заморозку. Та ще - дивлячись що ви з ними збираєтеся робити, відразу до столу подавати або запасатися на зиму. Строки теж залежать від виду овочів. Адже багато які з них, навіть належачи до одного сімейства, вимагають при збиранні зовсім різного підходу. Наприклад, гарбуз.
Він залишається на городі набагато довше багатьох овочів. Гарбуз, як правило, збирають у жовтні, перед заморозком.
Зрілий гарбуз розпізнають за засохлою, схожою на пробку, плодоніжкою, за добре позначеним малюнком кори, за його твердістю. Втім, якщо наближається стійкий заморозок, а гарбуз ще не готовий до збирання, його можна покласти на дозрівання в тепле, добре провітрюване приміщення.
Збирають гарбуз у суху погоду. Плоди зрізують теж із плодоніжкою і відразу сортують. Ушкоджені та недоспілі гарбузи йдуть на готування і корм тваринам. А інші треба підсушити, бажано прогріти на сонці протягом десяти діб. Якщо в цей період випадають дощові дні, гарбуз потрібно витримати під навісом. Суть цих прийомів у тому, щоб із плодів випарувалася зайва волога і по-справжньому затверділа кора, тоді гарбуз буде більш стійкий до шкідливих мікроорганізмів. Якщо наступають дуже холодні ночі, то тоді гарбуз, який ви «витримуєте», слід укрити соломою або чимось іншим.
Навіть якщо не всі гарбузи дозріли до моменту збору, не засмучуйтеся, вони успішно досягають кондиції в сховищі. Через 15-20 днів це будуть зрілі, придатні як у їжу, так і для зберігання плоди.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4437 |
|
© Газета Домовик 2012-2023