Незвичайна підпірка-чатала для дерева

19 липня 2017

При багатому урожаї великі гілки дерев звичайно підпирають знизу підпірками-чаталами різної конструкції.

У готовому вигляді конструкція нагадує напіврозкриту парасольку, звідси назва методу -
У готовому вигляді конструкція нагадує напіврозкриту парасольку, звідси назва методу - "зонтична чаталовка".

Але у випадку з молодими деревами або низькорослими сортами з пишною кроною цей спосіб незручний: доводиться ставити цілий частокіл чатал, а тонкі гілки однаково залишаються перевантаженими. У цьому випадку ефективніше не підпирати гілки знизу, а підтягувати їх наверх.

Поруч зі штамбом установлюють опору, рівну по висоті дереву. Глибоко вкопувати і фіксувати намертво її не потрібно: потім до неї прикріпляться відтяжки з протилежних боків, і конструкція отримає самофіксацію.

У декількох місцях опору прив'язують до стовбура шпагатом. На її вершині заздалегідь кріпиться металеве або мотузкове кільце, до якого приєднуються відтяжки. Вони можуть бути мотузковими або дерев'яними. У дерев'яних відтяжок на одному кінці кріплять металевий гак для зачеплення за верхівкове кільце, на іншому – петлю для підв'язки гілки.

Мотузкові відтяжки зручніші – їх легше виготовити й у процесі роботи регулювати по довжині. Ще краще використовувати тканинні стропи, вони менше травмують кору.

Відтяжками гілки фіксують у потрібному положенні, підтягуючи їх нагору. Якщо стовбур у верхній частині міцний, то він сам може служити центральною опорою.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3938 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс