Саморобні опори для підв'язки томатів
Я підійшов до проблеми підв'язування помідорів з погляду ледаря. За багато років при вирощуванні томатів набридли й кілки, і прутки, і мотузки, тому я вирішив, потрудившись 2-3 зимових дня, про опори не думати ще довго.
ЗАГОТІВЛЯ МАТЕРІАЛУ ДЛЯ ОПОР
Купивши кілька "картин" арматурної сітки з коміркою 12х12 см із двоміліметрового дроту, розрізав їх болгаркою на окремі прутки з поперечинами у вигляді драбинки. Отримані опори пофарбував для захисту від корозії. Щоб опори були травмобезпечними, раджу використати один з декількох прийомів на вибір.
ВИГОТОВЛЕННЯ "ПОМІДОРОВИХ" ОПОР
Виготовлені таким чином драбинки навішав на горизонтально натягнутий дріт, а стебла й кисті томатів підвісив на горизонтальні поперечини за допомогою мотузкового колечка.
ЯК КРАЩЕ ПІДВ'ЯЗАТИ ПОМІДОРИ
Індетермінантні сорти томатів за літо у висоту досягають 3 м, а в південних регіонах і того вище. Ось і виникає проблема з їхнім підв'язуванням.
Мої опори дозволяють підв'язувати стебла в тім напрямку, що зручно рослині та людині Я роблю простіше: всі стебла направляю майже горизонтально в один бік.
КОРИСТЬ І ЗРУЧНІСТЬ
Такі опори зручні у всіх відносинах: їх не треба не нести, не приносити. Достатньо зібрати в пучки й підтягти тим же колечком до крокв теплиці для зберігання в зимовий період.
НАВІЩО ПІДВ'ЯЗУВАТИ ПОМІДОРИ
Підв'язки потребують далеко не всі сорти томатів. Скоростиглі й низькорослі помідори цілком можуть обійтися без опори, але в теплицях зазвичай вирощують саме високорослі й рясно плодоносні сорти - це набагато вигідніше, тому що дозволяє збирати з невеликої площі захищеного ґрунту багатий урожай.
Для чого ж потрібна підв'язка?
- Для запобігання розростання томатів у них варто видаляти пасинки. На цих відростках теж утворюються зав'язі й плоди, але вони рідко встигають дозрівати, відбираючи у рослини багато сил. А пасинкувати помідори зручніше, коли вони підв'язані, а не лежать на землі.
- Високорослі рослини не в змозі втримувати вагу плодів і можуть зламатися.
- Підв'язування помідорів у теплиці необхідне і для збереження плодів. Лежачі на землі, вони піддаються атаці слимаків та інших шкідників. Крім того, вражаються фітофторозом - захворюванням, збудник якого перебуває в ґрунті.
- Як відомо, томати не люблять влучення води на листя й зав'язі, поливати їх слід під корінь. Зробити це практично неможливо, коли рослини лежать.
Як бачите, без підв'язки можна взагалі позбутися врожаю, якою б сильною не була коренева система. Та й самим городникам буде набагато зручніше й доглядати за рослинами, і збирати врожай.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6134 |
|
© Газета Домовик 2012-2023