Чому не плодоносить груша
Будь-яка плодова рослина, навіть якщо вона посаджена в декоративних цілях, має приносити плоди. Це її головне призначення. Однак бувають випадки, коли посаджене в саду дерево ніяк не бажає радувати своїх господарів соковитими плодами. Розглянемо основні причини відсутності плодів на груші.
ВІДСУТНІСТЬ СОРТІВ-ЗАПИЛЬНИКІВ
Груша, як і яблуня, має потребу в перехресному запиленні. Однак, на відміну від яблуні, у садах груша не настільки поширена, щоб запилюватися від дерев, розташованих на сусідніх ділянках. Це є однією з основних причин відсутності плодів на груші.
Саджаючи цю культуру у своєму саду, купуйте відразу 2 сорти. Посадку дерев потрібно робити таким чином, щоб саджанці були розташовані в безпосередній видимості один одного. Але відстань між ними має бути не менше 3,5-4 метрів. На відміну від яблуні крона грушевого дерева значно ширше, а значить і відстань між деревами має бути більше.
Якщо на ділянці мало місця для посадки додаткового дерева, можна прищепити 1 або 2 різні сорти на вже зростаюче дерево. У деякому смислі це навіть краще. По-перше, запильники перебувають у безпосередній близькості один від одного. А по-друге, одночасно з економією місця ви отримаєте розмаїтість сортів цього смачного плода.
НЕПРАВИЛЬНЕ СПІВВІДНОШЕННЯ ДОБРИВ
Груша не має періодичності плодоносіння, тобто вона приносить плоди щорічно. Одні плодові гілочки відпочивають, інші плодоносять. У зв'язку із цим дерево значно сильніше має потребу в підживленнях, чим яблуня.
Однак потрібно пам'ятати, що одним гноєм всі потреби дерева не задовольнити. Крім того, внесення гною, котрий є, в основному, постачальником азоту в ґрунт, може негативно позначитися на плодоносінні дерева. Азот стимулює вегетацію рослини, у той же час для визрівання плодових бруньок потрібні ще й фосфор і калій. Недоспілі квіткові бруньки здатні зацвісти, однак для розвитку зав'язей у них не достатньо живильних речовин.
Для підживлення використовуйте суміш фосфорних і калійних добрив, зашпаровуючи їх у ґрунт на глибину приблизно 20 сантиметрів. Для цього роблять поглиблення кийком або ломом у землі, насипають жменю гранул і закривають ґрунтом. Подібна методика використовується для підживлення яблуні.
Азотні добрива також необхідно вносити, але строк їхнього внесення - весна, а кількість має бути такою, щоб до середини літа, коли починають закладатися квіткові бруньки для майбутнього року, вони були витрачені. У цьому випадку бруньки визріють, і наступний рік знову порадує вас багатим урожаєм.
Різні сорти груші можуть відрізнятися строком вступу в плодоносіння.
Для деяких сортів груші період вступу в плодоносіння може досягати 10-15 років. Цей період навіть для нескороплідних сортів можна скоротити - за допомогою правильної і регулярної формуючої обрізки. Однак такі сорти однаково почнуть плодоносити значно пізніше своїх скороплідних родичів.
НЕПРАВИЛЬНА ПОСАДКА ГРУШІ
Посадка саджанця також впливає на появу плодів. Неправильна посадка може значно затримати вступ дерева в пору плодоносіння. При посадці не допускається заглиблення кореневої шийки. Якщо це правило не дотримане, дерево буде довго боротися за життя. У результаті може дати перші плоди із запізненням на 5-7 і більше років. При цьому протягом довгого часу дерево буде страждати від підмерзання та інших недуг.
ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ
Ще одна причина відсутності плодів на груші - шкідники і хвороби.
Наприклад, яблуневий квіткоїд може ще навесні позбавити дерево можливості зацвісти. Від цього шкідника потрібно ще по снігу нав'язати клейові пояси на штамбову частину стовбурів дерев.
Але навіть якщо дерево розквітло, загроза втрати врожаю не минула. Тепер майбутньому врожаю будуть загрожувати плодожерка та інші комахи, а також грибні захворювання. Щоб максимально захистити сад від шкідників і хвороб, потрібно вчасно провести обприскування.
Перше обприскування саду проводять по зеленому конусі (до цвітіння). Сад обробляють препаратами від шкідників і грибних захворювань. Друге обприскування збігається з появою на деревах зав'язей. Як і до цвітіння, використовують препарати проти комах і грибів.
Можна назвати ще безліч окремих випадків, які також будуть відповідальні за появу плодів на дереві. Це й несумлінність продавців посадкового матеріалу, і відсутність достатнього освітлення, і неправильна обрізка та багато чого іншого.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4233 |
|
© Газета Домовик 2012-2023