Розпушування грунту «сухий полив»
Не будемо забувати про цей найважливіший садовий захід, без якого не може бути ніякого нормального доглянутого саду - про регулярне розпушування поверхні землі між рослинами. Чим частіше його проводять, тим стабільніше росте сад, тому що це одночасно знищення бур'янів і збереження вологи в землі.
А якщо розпушування не проводити: засадити рослини впритул у міксбордері - і тільки поливати?
Тоді все заросте бур'янами!
На жаль, саме так багато хто і саджає, намагаючись зайняти саджанцями все вільне місце, тоді як при далекоглядній посадці залишають проміжки між рослинами для проходу сапки або для тимчасової мульчі. Простір необхідний між усіма рослинами: посадити кущі без окантовки - це однаково, що зробити грядки без міжрядь: доглядати як?!
Логіка цього заходу проста: раз вже ми з вами стільки всього полили й удобрили, потрібно зберегти вологу в ґрунті. Той, хто залишає свої володіння на робочий тиждень, знає, як це важливо. На сонці навіть рясно полита земля через день стане сухою. Розпушування дає нам 1-2 дні запасу.
Після поливу навіть розпушена земля ущільнюється, значить, стає вразливою до випаровування. Отже, не полив, а розпушування - це остання наша операція на посадках перед тим, як їх покинути на кілька днів. Якщо так вийшло, що, скажімо, у вихідні ми три дні посилено поливали посадки, то перед від'їздом на будні нам корисніше буде не полити ще раз, а прорихлити свої посадки. Це й буде «сухий полив», досить ефективний за дією.
Або ось ще приклад, коли розпушування допомагає зберегти вологу в ґрунті: після сильних злив земля запливає і на сонці застигає біля поверхні щільною кіркою: вийшла щільна пориста структура, як цегла, на сонці вона пересихає в лічені години. Саме після злив досвідчені садівники кидаються рихлити рядки з рослинами: якщо вдасться зберегти рясну дощову воду, уважай, вся вона перетвориться на зелену масу (як голий степ розцвітає після дощів).
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4147 |
|
© Газета Домовик 2012-2023