Як проріджувати моркву
Ви згадали, що вам потрібно б прорідити моркву. Добре. Спочатку розберемося, чи потрібне нам це проріджування. Якщо ви сіяли моркву на паперовій стрічці або розкладали в борозни з потрібним інтервалом (як мінімум 2 см), то й проріджувати вам нема чого. Якщо ж ви сіяли по-старинці, то вам обов'язково доведеться прорідити посіви, тому що розумного врожаю ви не дочекаєтеся.
У перший раз моркву проріджують із появою пари справжніх листочків, щоб упевнено відрізняти її від бур'янів. До речі, перед проріджуванням бажано добре полити ґрунт, з вологого ґрунту легше буде висмикнути рослину. І ті, що залишилися, будуть менше ушкоджуватися. При проріджуванні тягніть рослинку строго нагору, а не убік, і не розхитуйте, інакше корінь сусідньої морквини може обірватися й у вас виросте некондиційний виродок. При першому проріджуванні зручно використовувати пінцет: рослини ще дуже маленькі і тонкі, пінцетом працювати досить зручно. Незручно пінцетом? Спробуйте просто зістригати.
Бажано відразу задавати інтервал між рослинами, що залишилися, порядку 3-4 см. Це зменшить вам турбот надалі. Але якщо вийде менше - нічого страшного, при наступному проріджуванні висмикнуту підрослу морквину вже можна буде використати в їжу.
Смисл декількох проріджувань у тому, щоб не видалити зайвого (раптом частина паростків буде ушкоджена шкідниками), але й не заважати росту сусідніх коренеплодів. Тому якщо ви любите їсти солодку моркву - залишайте менше відстані. Вона виросте невеликою, але солодкою. Якщо ж хочете отримати велику товарну моркву - дотримуйтеся технології чітко, загущена посадка не дасть вирости коренеплодам до великих розмірів.
Так що із проріджуванням моркви все просто. І ще одна порада: після проріджування підсипте землю на місце вилучених підрослих корінців (це не стосується першого проріджування) і полийте ділянку ще раз.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 7257 |
|
© Газета Домовик 2012-2023