Що не слід робити у спеку
Що не слід робити у спеку
- Не рекомендується купатися з великою різницею температур повітря й води.
У спекотну погоду люди із серцево-судинними захворюваннями повинні прислухатися до порад лікарів: не рекомендується купатися, якщо різниця температур повітря й води складає 10 і більше градусів. Для судин шкідливий різкий перепад температур, тому що вони не встигають адаптуватися. Приміром, при ішемічній хворобі серця вони й так звужені. Холодна вода викличе їхній додатковий спазм, що може спровокувати напад стенокардії та навіть інфаркт.
- Купальний сезон починайте поступово.
У перші дні відпочинку плавайте біля берега, так безпечніше: якщо щось трапиться, вам відразу зможуть надати допомогу.
- Не купуйте продукти на лотках, де немає холодильного обладнання,
тому що ви не знаєте, скільки вони пролежали на пригріві. Не зберігайте швидкопсувні продукти поза зоною холоду більше 4 годин.
- У спекотну погоду продукти псуються особливо швидко,
тому небезпека харчових отруєнь у цей час є особливо великою. Не готуйте їжу взапас: строки придатності, зазначені на продуктах, припускають нормальні умови зберігання, а не виснажливу спеку. Не перекушуйте на ходу. Не забувайте про гігієну.
- Не рекомендується носити синтетичну білизну й одяг, що обтягує.
Синтетика створює «парниковий ефект» - сприятливе середовище для розмноження патогенних бактерій, а вузький одяг, що обтягує, ускладнює дихання і порушує теплообмін організму.
- Не можна знаходитися поблизу кондиціонера.
Особливо якщо ви прийдете в офіс весь змоклий і відразу - під кондиціонер. У найкращому разі ви відскіпаєтеся легким нежиттем, а в гіршому - заробите радикуліт або пневмонію.
Навіть у найспекотнішу погоду не можна «програмувати» кондиціонер на температуру нижче 18 градусів. Оптимальний варіант - це коли різниця між температурою кімнатн і вулиці складає не більше 10 градусів.
- Спекотна пора року - не найбільш підходящий час і для занять спортом.
Відомо, що фізичне навантаження збільшує теплотворення в п'ять разів, виснажує водний запас організму. І навіть найстійкішим шанувальникам фітнесу краще знизити рівень навантаження, скоротити час тренувань, а кількість води, що випивається зазвичай під час занять, збільшити.
- Не користуйтеся без особливої необхідності громадським транспортом.
Спека й духота в замкнутому просторі загрожують кисневим голодуванням, що найчастіше провокує непритомності, запаморочення і гіпертонічні кризи. До того ж інфекція в таких умовах поширюється набагато швидше, ніж узимку.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6906 |
|
© Газета Домовик 2012-2023