Естрагон або тархун - кулінарний полин

10 грудня 2014

Ця рослина не така заморська, як може здатися. Естрагон у великій кількості росте в Сибіру, по берегах рік і в знижених ділянках степової рівнини. Також у дикому виді зростає в Східній Європі, Середній Азії, Монголії, Китаї, Пакистані та Індії; у Північній Америці росте від Центральної Мексики до субарктичних районів Канади й Аляски. 

Друга назва естрагону з'явилася вже завдяки тому, що він з'явився й у Закавказзі - тархун. Між іншим, там навчилися готувати багато страв, використовуючи саме цю приправу.

Ще одна назва тархуну - полин естрагонний, тому що це рослина роду Полин сімейства Айстрові.

У ЧОМУ ЦІННІСТЬ ЕСТРАГОНУ?

Насамперед, у тому, що в ньому досить багато аскорбінової кислоти, каротину й рутину. Навіть у сушеному вигляді зберігається аромат.

Естрагон у складі кулінарних виробів підсилює утворення шлункового соку, сприяє поліпшенню апетиту, нормалізації функцій залоз внутрішньої секреції, зокрема статевих.

У кулінарії та медицині використовують зелень естрагону, яку збирають на початку цвітіння рослини. Зібрану зелень зв'язують у пучки й сушать під навісом на протязі.

Звичайно ж, естрагон широко використовується й у народній медицині - це відмінний сечогінний та протицинговий засіб.

ОСОБЛИВОСТІ ВИРОЩУВАННЯ

Естрагон - це трав'яниста рослина, що формується в кущики, при цьому зріст може досягати 150 см. Вирощувати тархун потрібно без пересадження близько 5-7 років. І зверніть увагу на ділянку, де буде рости тархун: йому буде потрібна велика кількість добрив і добре прокопана земля. Естрагон не можна розміщати на занадто вогкій ділянці.

Істотний плюс тархуну - холодостійкість і здатність відмінно зимувати.

Із сортів естрагону варто відзначити: «Грибовчанин», «Жулебинський Семко», «Зелений діл», «Монарх» і «Гудвін». Це основні сорти естрагону, які досвідчені садівники рекомендують вирощувати на городніх грядках.

Вирощують тархун розсадним способом. Але при цьому потрібен особливий догляд за насінням, оскільки проростає воно вкрай повільно. Для того, щоб це відбулося потрібно створити підходящі умови. Наприклад, температура має бути не менше 20 градусів тепла. Перші сходи будуть помітні тільки на десятий день.

Протягом усього літа естрагону потрібен ретельний догляд - обов'язкові поливи, викорчовування бур'янів, розпушування. А на зиму грядки з естрагоном варто прикрити перегноєм або торфом.

Варто нагадати й про те, що тархун піддається деяким хворобам. Наприклад - іржі, таке трапляється при надлишку азоту. Часто кущі естрагону атакують цикадки та листова попелиця. Але й отут свої грядки ми можемо врятувати самі, треба тільки не лінуватися й виконувати всього лише дві умови: чистота й агротехніка. Ці дві умови здатні врятувати ваш тархун і звести всі болячки до мінімуму. Восени ушкоджені стебла обов'язково зрізують і знищують.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5553 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс