Вирощування часнику
Підходять до кінцю строки посадки озимого часнику. У зв'язку із цим не зайвим буде дізнатися особливості вирощування цієї корисної рослини.
- Перш ніж саджати часник, треба вміти відрізняти озимий часник від ярового. Зробити це зовсім неважко. В озимого часнику зубків у головці мало, і всі вони одного розміру. Іноді головки складаються всього з 2 зубків, але частіше - з 4-6. У ярового часнику зубків у головці багато, і всі вони різної форми та розміру. Саджати восени яровий часник не рекомендується - швидше за все, вимерзне.
- Зубки перебирають перед посадкою і відбирають ті, що крупніше й не мають слідів хвороби. Старе денце біля кореневої частини потрібно обов'язково видаляти, інакше воно, як пробка, перепинить ріст коренів. Очищати зубки перед посадкою не треба. Зазвичай неочищені зубки краще сходять і краще переносять зиму.
- Гарні попередники для часнику - горох, редис, рання капуста, огірки, тобто всі культури, під які вносився свіжий гній. Під часник вносити гній не рекомендується, крім сипцю.
- Оптимальний строк - за 2-3 тижні до замерзання ґрунту. Розрахунок такий, щоб часник встиг дати корені, а перо - ні.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4758 |
|
© Газета Домовик 2012-2023