Укриття для рослин своїми руками
Утеплювати парники, льохи, укривати на зиму квітники з рослинами-ніженками дуже зручно саморобними циновками з осіннього листя трав'янистих рослин (очерету, рогози, кукурудзи).
ЩО ПОТРІБНО?
Матеріали: сухе листя трав'янистих рослин або очерет, дерев'яний брус - 4 шт., мотузка, цвяхи - 10 шт.
Інструменти: молоток, секатор.
ЯК ЗРОБИТИ?
Найбільш складний і трудомісткий процес у виготовленні циновок - заготівля сировини. Зробити це необхідно заздалегідь.
Із брусів, дощечок або жердин зробіть прямокутну раму (станину). Її розмір відповідає розміру майбутньої циновки. Установіть раму вертикально. У горизонтальні поперечини забийте по 5 цвяхів на рівній відстані один від одного. Розріжте мотузку на 5 відрізків, довжина кожного повинна втроє перевищувати висоту рами. Кожний відрізок мотузки натягніть і закріпіть на протилежних парах цвяхів.
Приблизно 2/3 довжини мотузки залишається вільною. Цією частиною обв'язують пучки сухого листя. Чим об'ємніші пучки, тим товщою буде циновка. Зручніше за все за міру прийняти стільки листя, скільки за один раз вільно поміщається в долоні. Намагайтеся витримати однаковий розмір для всього виробу й укладайте верхівками в один бік.
Кожний пучок укладайте впритул до попереднього і стягайте простим вузлом. Продовжуйте роботу, поки вони не заповнять всю раму.
Акуратно вирівняйте край циновки секатором. Готово! Відв'яжіть циновку від рами. Якщо квітник довгий, циновки можна зв'язати між собою за допомогою кінців мотузки, що залишилися.
ДО РЕЧІ
Для зберігання циновки скручують у рулони й пересипають порошком від гризунів.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6534 |
|
© Газета Домовик 2012-2023