Які овочі посадити восени?
Якщо хочете отримати врожай зелені й овочів раніше за всіх, то для вас є стародавній спосіб - посійте насіння під зиму. Такі посіви дозволяють отримувати непогані врожаї в посушливі роки, які останнім часом почастішали.
ЗИМОВЕ ЗАГАРТУВАННЯ
Переваг підзимових посівів маса. Американці давно помітили, що насіння з неприбраних восени томатів дають потужну розсаду, стійку до більшості хвороб. А все тому, що взимку насіння проходить своєрідне загартування: слабке відсівається, а набрякле насіння проростає, як тільки потеплішає, максимально використовуючи весняну вологу.
Ще один плюс підзимових посівів полягає в тому, що навесні у нас і так роботи по вуха, а осінні посіви дозволяють у березні-квітні-травні зайнятися чимось іншим, не менш корисним. Крім того, урожай від таких посадок значно вищий.
КОЛИ СІЯТИ БУДЕМО
Підзимові посіви виконують наприкінці жовтня-початку грудня. При цьому треба постаратися вгадати так, щоб посадити овочі та посіяти насіння перед замерзанням ґрунту. Можна зробити й так: підготувати борозенки, а насіння посіяти вже у мерзлий ґрунт, засипавши потім борозни заздалегідь підготовленою сухою землею.
ЩО СІЯТИ
Під зиму можна сіяти будь-які зелені культури: кріп, петрушку, цибулю, а також: редиску, ріпу, селеру, пекінську капусту, насіння помідорів і так далі. Тобто, під зиму ви можете засіяти цілий город!
УВАГА!
Намагайтеся посіяти насіння якнайпізніше. Тому що, якщо температура дозволить, більшість з нього може проростати відразу після посіву. Вологи восени скільки хочеш, а ось температура йому потрібна +2…+4 С.
ОДНІ ПЛЮСИ
Посів під зиму прискорює цвітіння й одержання врожаю на 1-3 тижні. Таким простим способом ми можемо уникнути стомлюючого вирощування розсади на підвіконнях, на яких вона однаково виростає кволою та блідою.
Якщо ви вирішите таким чином виростити однолітню айстру, то отримаєте більш сильні рослини, стійкі до хвороб, які почнуть квітувати практично одночасно з тими, які були посіяні на підвіконні ще в березні.
ЯКЩО ЗАКІНЧУЄТЬСЯ СТРОК ПРИДАТНОСТІ
Осінь - кращий час щоб посадити овочі, а також для посіву насіння, у якого вже закінчується строк придатності, або того, чия якість викликає сумніви. Чому ж «підозріле» насіння має сенс сіяти під зиму?
По-перше, в умовах сухого повітря теплої квартири воно значно швидше втратить схожість, і навесні його можна буде сміливо викинути.
По-друге, підзимовий посів дозволить уже ранньою весною побачити, чи з'явилися сходи. І якщо ні, то, не втрачаючи часу на визначення схожості старого насіння, ви зможете посіяти нове.
НОРМА ПОСІВУ – У 1,5 РАЗИ БІЛЬШЕ
Щоб підстрахуватися, норму посіву під зиму збільшують у 1,5-2 рази. Насіння має бути повновагим, великим. Зашпаровують його у ґрунт трохи глибше, ніж при весняних строках посіву. І в жодному разі не замочують насіння і не обробляють його стимуляторами, теплом і магнітами.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 8395 |
|
© Газета Домовик 2012-2023