Рудий лікар-гарбуз: виведе шлаки, додасть здоров'я
М'якоть гарбуза виведе шлаки. Включіть гарбуз у своє меню - і вам нема чого боятися поганої екології. Пектини гарбуза виводять з організму всі шкідливі речовини, якими нас вантажать хлорована вода, вихлопні гази та інший бруд.
Інших корисностей у гарбузі теж вистачає: великий запас вітамінів, багато каротину, фолієвої кислоти та калію. На всю зиму забезпечите себе потрібними речовинами. З гарбузом будь-яке варення буде густішим - завдяки тим же пектинам. А якщо з м'якоттю гарбуза мити руки, вони стануть білими та ніжними.
КРУПНИЙ
Гарбузи бувають різні: жорсткокорі, мускатні та великоплідні. На наших городах звичайно росте гарбуз великоплідний. Його сорти - Посмішка, Зимовий солодкий, Стофунтовий, Крихта, Зимовий сірий.
Плоди цього гарбуза можуть бути несмачними відразу після збирання: в них багато крохмалю і м'якоть за смаком схожа на картоплю. Але після місяця зберігання крохмаль перетвориться на цукор, і тоді Попелюшка обернеться принцесою.
Великоплідний гарбуз теплолюбний, не виносить різких коливань температури, у прохолодне літо врожаю з нього не одержати.
СИЛЬНИЙ
Більш витривалий гарбуз жорсткокорий. Він скоростиглий, квітувати починає найпершим з гарбузової сімейки, але поступається великоплідному братику врожайністю і товщиною м'якоті.
М'якоть його смачна відразу, але довго зберігати цей гарбуз не варто: насіння проросте усередині плода і гарбуз стане гірким. Зате насіннячко у гарбуза жорсткокорого найсмачніше.
До жорсткокорого належить і голонасінний гарбуз. У нього насіння відразу виростає без шкірки - і їсти його одне задоволення. Сорти гарбуза жорсткокорого - Мозолієвський 49, Голонасінний, Мигдальний, Веснянка, Грибовський кущовий.
СОЛОДКИЙ
Найсмачніший гарбуз - мускатний. Родом він з Мексики, тому любить тепло. Але його з успіхом можна вирощувати й у нашій країні.
Плоди цього гарбуза не тільки смачні, але й дуже зручні для оброблення. Вони не круглі, а більше схожі на кабачок, зі стовщенням на місці квітки. Насіння знаходиться тільки в цьому стовщенні, а все інше - м'якоть.
Після збирання мускатний гарбуз повинен полежати місяці два, за цей час його м'якоть стане солодкою і яскраво-жовтогарячою. У цьому гарбузі більше, ніж в інших, каротину, і саме його використовують для готування дитячих соків. Їсти його можна навіть сирим.
Сорти мускатного гарбуза - Перлина, Мускатний, Перехватка, Вітамінний, Віта.
Збирають гарбузи до заморозків. Плодоніжку зберігайте довжиною 3-4 см і не допускайте ушкодження плодів. Чим крупніший гарбуз, тим скоріше його потрібно з'їсти. На тривале зберігання відбирайте плоди середнього розміру. Зберігайте гарбуз при температурі не нижче 12°С.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 12400 |
|
© Газета Домовик 2012-2023