Боротьба з борошнистою росою смородини й агрусу
Борошниста роса - одна з найпоширеніших грибних хвороб на садовій ділянці. Ця хвороба потрапила з Америки в Західну Європу ще в 1900 році і з тих пір широко поширилася. Якщо заздалегідь не запобігати поразці рослин борошнистою росою, то хвороба може не тільки позбавити городника врожаю, але й погубити самі рослини.
Борошниста роса - це споровий гриб. Він залишається зимувати на уражених частинах рослин і на листяному опаді. Вважається, що масовим спалахам захворювання сприяє надлишок азотних добрив, тоді як фосфорні та калійні добрива підвищують стійкість рослин до борошнистої роси.
Найбільше небезпечне це захворювання для таких культур як смородина й аґрус, хоча вражається нею й суниця, і деякі інші рослини.
Для знищення спор гриба, рекомендують наступні способи боротьби:
1. До розпускання бруньок ранньою весною обприскувати кущі і ґрунт під ними мідним купоросом (80 г на 10 л води), а після цвітіння розчином кальцинованої соди (50 г на 10 л води) з додаванням невеликої кількості мила для кращого прилипання.
2. Однак не менш ефективним і зовсім безпечним є інший метод: обприскування рослин зольним розчином. 1 кг чистого просіяного сухого деревного попелу розводять на відро теплої води. Розчин настоюють 3-7 днів при періодичному перемішуванні. Останню добу розчину дають відстоятися і обережно зливають його в інше відро, не збовтуючи. У світлий розчин додають трохи розведеного мила для кращого прилипання. Відразу ж після готування розчину обприскують кущі смородини й аґрусу за допомогою розпилювача.
Обприскувати рослини необхідно з усіх боків для того, щоб змочити листя з обох боків, а також обробити всі пагони, не пропускаючи жодного. Можна також обробляти кущі м'якою щіткою. Обприскувати рослини краще пізно ввечері в суху погоду. Операцію потрібно провести три рази з інтервалом 1-2 дні. Густу масу попелу, що залишилася, потрібно розвести у відрі води і нею полити землю під кущами. Дуже корисно таку обробку провести не тоді, коли рослина вже захворіла, а профілактично ранньою весною, оскільки хвороба найчастіше проявляється наприкінці травня початку червня.
3. Обробка рослин слабким розчином марганцівки (1,5 г на 10 л води).
4. Змочування листя настоєм коров’яку (1 частина на 3 частини води), настоюють протягом 3 діб, проціджують, розбавляють в 3 рази й обприскують рослину з інтервалом 7-9 днів.
5. Обробити молочною сироваткою. 3 л молочної сироватки змішати з 7 л води і додати 1 ч.л. мідного купоросу.
Якщо ви будете чітко дотримуватися всіх заходів захисту і боротьби з борошнистою росою, то ваші рослини будуть здоровими та почнуть добре плодоносити.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 14424 |
|
© Газета Домовик 2012-2023