Техніка безпеки на городі

25 липня 2013

Тим, у кого є дача, не потрібний абонемент у фітнес-центр, у них і так щоденний агрофітнес. Однак, працюючи на своїх сотках, важливо пам'ятати про обережність, щоб не спровокувати загострення  старих  хвороб.

Але якщо, не дай Боже, загострився  радикуліт або відбулося  защемлення нерва,  зняти напад болю можна за допомогою анальгетиків і спазмолітиків. Завжди тримайте під рукою сучасні протизапальні препарати. Як тільки відчуєте біль, відразу ж починайте приймати ліки - близько 10 днів по таблетці 3 рази на день. Однак пам'ятайте, що препарати цієї групи подразнюють слизову шлунка та кишечнику і протипоказані при виразці й гастритах. Їх можна приймати тільки після їжі; поставте на хворе місце гірчичник, обмотайтеся вовняною хусткою.

Навіть при здоровому хребті  варто  піднімати не більше 10 кг, а  при хворій спині  - не більше двох. Так що, за повне відро з водою  хапатися  не варто. У період загострення  відкладіть убік і  лопату. Копати - це  важке фізичне навантаження, але якщо зробити це зовсім необхідно, майте під рукою маленьку лопатку, на зразок   саперної, і орудуйте  нею потроху.

Ще одна причина, чому на дачі часто страждає хребет, - сон на м'яких, продавлених диванах і ліжках, з огляду на те, що туди звозять зазвичай старі речі. А проблемній спині необхідна напівтверда постіль. Це попередить загострення радикуліту. Але оскільки біль у спині можуть  викликати  міозити та інші захворювання, приміром, нирок, якщо він не проходить, краще звернутися до лікаря.

Якщо на вулиці занадто пекуче, а у вас є схильність до артеріальної гіпертонії, то два цих фактори можуть привести до головного болю, запаморочення, шуму в голові, нудоти, загострення хвороби. До того ж, коли  доводиться полоти або  рихлити землю, ви змушені подовгу перебувати  в положенні головою вниз. Від цього може статися приплив крові, і тиск різко підвищиться. Тому  краще негайно зупинитися  і відмовитися  від дачних подвигів і рекордів. 

Стежте також, щоб обсяг рідини, котрий ви випиваєте за день, (разом із супом) не перевищував 2 л. А при важкій гіпертонії рекомендується дотримуватися ще більш суворого питного режиму - до 1,5 л. У спекотну погоду, та й ще коли людина потіє під час активної роботи, дотримуватися таких обмежень важко. Але все-таки можливо, наприклад, якщо завжди пити тільки тепле - холодна рідина у спеку лише «розпалює» спрагу. Якщо стане зовсім невзмозі, можна посмоктати часточку лимона або прополоскати рот прохолодною водою.

Якщо з'явився біль або неприємні відчуття в лівій половині грудей - стискання, поколювання, які віддають у ліву руку або лопатку, можливі серцевий напад або загострення стенокардії.  Потрібно негайно припинити роботу; прилягти в прохолодному напівтемному приміщенні, розстібнути застібки, вільно дихати.  Прийняти таблетки, які зазвичай  прописують для серця. А також обмежити активність на дачній ділянці ранковими і вечірніми годинами, коли спадає спека.  Працювати  не більше півгодини, залежно від стану, і  не забувати  приймати ліки.

Приступ вегетосудинної дистонії проявляється серцебиттям, різким головним болем, нудотою, страхом смерті. Насправді, захворювання це не важке, але суб'єктивні відчуття - досить неприємні. Симптоми зазвичай починаються після того, як людина сильно понервувала, та ще не розрахувала фізичне навантаження.

Прийміть заспокійливі препарати рослинного походження - настоянку пустирника, півонії, глоду, валеріани. Пийте їх також щодня по 20-30 крапель перед сном.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6693 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс