Видаляємо сірчані пробки

10 жовтня 2012

Сірчані пробки у вухах, чомусь прийнято вважати ознакою неохайності. Насправді ж це не зовсім так.

Вушна сірка є змащуюючою основою для слухових каналів, залишає на собі дрібні частки та бактерії. Але, як часто трапляється, наш організм не досконалий і може дати збій. Тоді сірки виробляється з надлишком, вона закупорює слуховий отвір, викликаючи масу неприємностей.

Чому ж варто позбуватися від пробок у вухах? По-перше, знижується якість слуху. По-друге, можуть розвинутися запальні процеси. У ряді випадків без допомоги фахівця не обійтися. Але в більшості ситуацій, можна витягнути пробки самостійно.

Видаляти сірчану пробку можна шляхом промивання або з використанням аптечних засобів.

Найбільш простим і діючим способом є вушні свічі. Вони являють собою довгу картонну трубку, просочену спеціальними речовинами. Зазвичай це віск і трави. Один кінець трубки вставляється у вухо, інший підпалюється. Пробка витягується за рахунок тяги, що утворилася. Нічого страшного в цьому процесі немає. Проводити його бажано вдвох.

Вимивати пробку трохи складніше. Для початку її необхідно розм'якшити. Добре для цього підходить перекис водню. Закапайте 3% розчин у вухо - 2-3 краплі. Голову варто тримати злегка нахиленою, так щоб пінливій рідині було куди витікати. Через 1-2 хвилини можна спробувати прочистити вухо ватним тампоном. Не засовуйте нічого всередину, щоб не проштовхнути пробку ще далі. Очищуйте тільки зовнішній, видимий отвір.

Якщо цієї процедури виявилося мало, то приступаємо до вимивання. Візьміть звичайний медичний шприц без голки. Наповніть його кип'яченою водою кімнатної температури. Для проведення процедури необхідно нахилити голову вбік, щоб уникнути закупорювання пробкою проходу. Відтягніть мочку вуха, тоді вийде невеликий кут нахилу, для природного відходу води і сірки. Вилийте воду зі шприца під середнім тиском. При необхідності процедуру можна повторити 2-3 рази. Вода повинна вийти вся зі шматочками пробки.

Неважливо, який спосіб для видалення пробок ви виберете. Після кожного з них необхідно витерти вухо насухо і заткнути ватним тампоном слуховий прохід на 5-10 хвилин.

Якщо перераховані вище способи не допомогли або в процесі проведення цих маніпуляцій пробка все-таки пішла всередину, або виникли хворобливі відчуття - необхідно звернутися до лікаря.

Всі перераховані вище маніпуляції підходять для дорослих і дітей з 3-х літнього віку.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 12898 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс